Piękne krajobrazy z drona

{Niedawno coraz większą popularnością cieszą się drony. Początkowo były one traktowane jako zabawki, niemniej jednak obecnie coraz bardziej zyskują na znaczeniu. W wielu krajach realizowane są obecnie testy, które mają później umożliwić dronom dostarczanie paczek , a oprócz tego zakupów do naszego domu.

Na drony roznoszące zakupy należało będzie na nieszczęście poczekać jeszcze kilka lat, ale już w tym momencie warto zaznajomić się z tym sprzętem. Obecnie niezwykłą popularnością cieszy się korzystanie dronów do budowy wspaniałych zdjęć oraz fotografii z lotów ptaka. Zbudowanie wspaniałych ujęć z lotu ptaka za pomocą drona nie jest niestety łatwe. 
Najtrudniejszym aspektem jest umiejętność latania tym dość specyficznym sprzętem. Samo opanowanie latania nie zajmie wam długo, natomiast niestety istnieje sporo zagrożeń w powietrzu dla waszego drona. Dosłownie najlepsi fachowcy potrafią w pełni zaprzepaścić ten dość drogi sprzęt. Czasem wystarczy kilka ptaków lub bardzo silny podmuch wiatru i wasz dron uderzy o skałę i zostanie całkowicie zniszczony. Jeżeli zatem do tej pory nie mieliście okazji przenigdy latać dronem, to nie warto inwestować od razu w bardzo drogie, profesjonalne drony. Modele służące do wykonywania najwyższej jakości zdjęć albo filmów kosztują od mniej więcej dziesięciu tyś. w górę. Znakomita większość fachowców poleca jednakże drony kosztujące przynajmniej dwadzieścia tysięcy. Warto więc na początku zainwestować w o wiele tańszy sprzęt za pomocą którego nauczycie się doskonale wykorzystywać drona. Gdy nauczycie się już pewnie wykorzystywać drona w powietrzu, warto wówczas zainwestować w fachowego drona do kręcenia filmów. Przy używaniu profesjonalnego sprzętu warto w każdej chwili sprawdzać prognozę pogody i nie latać dronem, jeśli aktualnie istniejące warunki atmosferyczne mogłyby uszkodzić waszego drogiego drona. 
Źródło: projektdron.com.pl. |Czym są drony znakomita większość z nas już prawdopodobnie wie. Dla przypomnienia, są to niewielkie latające urządzenia, które zazwyczaj służą do filmowania z powietrza. Mają zamontowana kamerę wysokiej rozdzielczości oraz dodatkowo nadajnik radiowy, dzięki któremu przekazują obraz pilotowi, sterującymi dronem z ziemi.

To natomiast dla przeciętnego Kowalskiego na dłuższą metę jest nudne, dlatego zmodyfikowano nieco formułę działania dronów i wprowadzono coś, co nazywa się dronem FPV.
Taki dron, od swojego pierwowzoru odbiega tym, że posiada zespół kamer potrafiący uchwycić obraz konieczny do odtworzenia go poprzez okulary FPV, które zakłada pilot. Dzięki temu towarzyszy mu złudzenie, jakby naprawdę był w tym dronie. Niesamowita sprawa i nie zrozumie tego nikt, kto jeszcze nie spróbował. To jednak nie wszystko, ponieważ drony FPV są w dużej liczbie przypadków używane do wyścigów, gdzie przez jak najkrótszy czas powinno się przelecieć własną maszyną dany stopień. Lot odbywa się z ogromnymi prędkościami (jak dla dronów), dochodzącymi do 100km/h. A dodatkowo, drony obejmują bardzo niski pułap w czasie wyścigu, co jeszcze mocniej podbija uczucie prędkości u pilota. Nie da się ukryć, że wyścigi dronów niedługo staną się ważnym sportem, który będzie uprawiany przez ludzi globalnie.
Jeśli chodzi o same maszyny, którymi są drony wyścigowe, to ich przygotowanie wymaga wykorzystywania bardzo lekkich materiałów. Taka konfiguracja daje możliwość na osiąganie bardzo dużych prędkości, a też sprawia że urządzenia są bardzo zwrotne. Drony FPV są wykorzystywane nie tylko w wyścigach, niemniej jednak także w trakcie wykonywania wszelkiego rodzaju akrobacji. Pilot obserwujący to wszystko z ziemi przez własne okulary FPV, może poczuć się jakby siedział w kabinie samolotu za sterami i faktycznie uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach, które dzieją się wysoko ponad jego głową.
Warto zobaczyć: http://projektdron.com.pl/page/polecane-linki-4/.