Posiadanie zwierząt w domach

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Zwierzęta umieją być naszymi wrogami, niemniej jednak mogą być także naszymi najlepszymi dobrymi znajomymi. Tutaj wszystko zależy od tego, o jakie zwierzę chodzi.

Psy potrafią być najlepszymi znajomymi człowieka i właściwie każdy pies potrafi się wychować w taki sposób, że będziemy z niego zadowoleni.
Z kolei koty potrafią chodzę swoimi ścieżkami i za kotami tak naprawdę przenigdy nie nadąży my. Kot jest zwierzęciem samotnym. Jest to zwierze, które poprawnie przenigdy nie daje nam pewności, że przy nas zostanie. Będzie z nami, dopóki będzie tego chciał, by przestanie tego chcieć, może w każdej chwili od nas uciec. Wręcz gdy zagwarantujemy mu niezwykle wygodne legowiska i rewelacyjne jedzenie, to kot może postanowić, że zrezygnuje z przyjaźni z nami i może zwyczajnie zniknąć. Tymczasem z psami jest zupełnie inaczej. Psy są zwyczajnie bardzo, niemniej jednak to bardzo wierne i one po prostu nie rezygnują z kontaktu z człowiekiem, bo przy człowieku mają zapewnione bardzo dobre warunki. Jeśli zatem zależy ci na tym, by posiadać możliwość posiadania zwierzaka, który będzie ci wierny, to nie gorzej wybrać psa. Koty możesz natomiast wybrać wtedy, gdy potrzebujesz zwierzaka mniej wymagającego. Koty po prostu chodzą własnymi ścieżkami nie powinno się ich np wyprowadzać na spacery, a z psem jest zupełnie inaczej. Psy mają w szczególności niełatwo w blokach. Psa można trzymać. W blokach nie ma miejsca na psa, bo on tam po prostu nie może się należycie wybiegać. Tymczasem w sytuacji kotów nie ma tego kłopotu, bo koty same zajmują sobie czas i same się o siebie troszczą.

Zobacz: legowiska